DriSteem 405884-009 Humidity Sensor
SKU
405884009
Brand
DriSteem
$924.53
Replaced by:
Need Help
Assistance Available
Easy Returns
Quick & Hassle Fee
Guaranteed Fit
Always the correct part
Overview
TRANSMITTER RH DUCT/HI LIMIT KHD2DSB
Specifications
| Manufacturer | DriSteem |
|---|---|
| Product Type | Replacement Part |
| Product Length | 8.25 inches (20.955 cm) |
| Product Width | 4.25 inches (10.795 cm) |
| Product Height | 4.25 inches (10.795 cm) |
| Product Weight | 0.95 lbs (0.431 kg) |
| Color | Silver |
| Shipping Length | 9 inches (22.860 cm) |
| Shipping Width | 6.5 inches (16.510 cm) |
| Shipping Height | 4.5 inches (11.430 cm) |
Reviews
Write Your Own Review
Browser Not Supported
You are using Internet Explorer as your browser, which is no longer supported by our website. Because of this, you can view products but not place orders using Internet Explorer on our site.
Please update your browser to any of the modern browsers listed below or use a different internet browser to place an order on this site.
If you have any questions or need assistance with placing an order, please contact us at 800-825-2148 or [email protected]






















