DriSteem 406774-002 Drain Probe
SKU
406774002
Brand
DriSteem
$314.99
Need Help
Assistance Available
Easy Returns
Quick & Hassle Fee
Guaranteed Fit
Always the correct part
Overview
SHORT PROBE DRAIN TEMP/SENSOR 1/8'' NPT. Probe tip is 1 inch long with 3/16 inch diameter. Cable is 5.75 feet long.
Specifications
| Manufacturer | DriSteem |
|---|---|
| Quantity Included | 1 |
| Product Length | 3.625 inches (9.208 cm) |
| Product Width | 0.5 inches (1.270 cm) |
| Product Height | 0.5 inches (1.270 cm) |
| Product Weight | 0.15 lbs (0.068 kg) |
| Country of Origin | United States |
| Shipping Length | 7 inches (17.780 cm) |
| Shipping Width | 7 inches (17.780 cm) |
| Shipping Height | 1 inches (2.540 cm) |
Reviews
Write Your Own Review
Browser Not Supported
You are using Internet Explorer as your browser, which is no longer supported by our website. Because of this, you can view products but not place orders using Internet Explorer on our site.
Please update your browser to any of the modern browsers listed below or use a different internet browser to place an order on this site.
If you have any questions or need assistance with placing an order, please contact us at 800-825-2148 or [email protected]







