DriSteem 505220 Float Valve
SKU
505220
Brand
DriSteem
$1,119.12
Need Help
Assistance Available
Easy Returns
Quick & Hassle Fee
Guaranteed Fit
Always the correct part
Overview
FLOAT VALVE ASSY, 2.125"BENTROD 1/4"NPT
Specifications
| Manufacturer | DriSteem |
|---|---|
| Product Type | Replacement Part |
| Quantity Included | 1 |
| Product Length | 7 inches (17.780 cm) |
| Product Width | 5 inches (12.700 cm) |
| Product Height | 3 inches (7.620 cm) |
| Product Weight | 0.35 lbs (0.159 kg) |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | United States |
| Shipping Length | 8 inches (20.320 cm) |
| Shipping Width | 6 inches (15.240 cm) |
| Shipping Height | 3.5 inches (8.890 cm) |
Compatibility
Reviews
Write Your Own Review
Browser Not Supported
You are using Internet Explorer as your browser, which is no longer supported by our website. Because of this, you can view products but not place orders using Internet Explorer on our site.
Please update your browser to any of the modern browsers listed below or use a different internet browser to place an order on this site.
If you have any questions or need assistance with placing an order, please contact us at 800-825-2148 or [email protected]




















